Nagłówek LiFIT BALL CORE
Nagłówek LiNewsletter

Fit ball to ćwiczenia z użyciem różnej wielkości piłek. Są niezwykle skuteczne, ponieważ piłka stanowi niestabilną podstawę, na której wykonujemy ćwiczenia, co zmusza do pracy większej liczby mięśni niż wtedy, gdyby ruch był wykonywany na stabilnym podparciu.

Jest to trening wzmacniający o średniej intensywności, wymagający ciągłego napięcia mięśni głębokich tułowia. Dodatkowo przy większości ćwiczeń angażują się mięśnie brzucha w celu utrzymania równowagi i odpowiedniej pozycji do ćwiczeń. Właśnie fakt oddziaływania na mięśnie brzucha skutkuje tym, że ćwiczenia z piłką dwukrotnie efektywniej oddziałują na mięśnie proste brzucha oraz czterokrotnie skuteczniej na mięśnie skośne brzucha w porównaniu ze zwykłymi ćwiczeniami.

Zajęcia Fit Ball składają się z  rozgrzewki w formie choreograficznej (ok. 15 min.)  oraz wzmacniającej i ujędrniającej wszystkie grupy mięśniowe (z zastosowaniem piłek). Zajęcia kończą się  ćwiczeniami rozciągającymi.

Jest to forma ruchu odpowiednia dla każdego, zwłaszcza dla tych, którzy nie mogą brać udziału w klasycznych zajęciach wzmacniających, bo mają problemy z kręgosłupem.

Proszę powiedzieć "jadę do Akademosa".&nbs
FB Link Znajdź Akademos na mapie Mapa GoogleMapa Zumi
Cien