Nagłówek LiFit Ball od piątku o godzinie 17:00
Nagłówek LiNewsletter

FIT BALL to kolejny rodzaj zajęć, które jako nowość widnieje w naszym jesiennym grafiku. Zajęcia prowadzone w piątki o godzinie 17:00 to ćwiczenia z użyciem różnej wielkości piłek.

 
Są niezwykle skuteczne, ponieważ piłka stanowi niestabilną podstawę. Zmusza to do pracy większą liczbę mięśni niż wtedy, gdyby ruch wykonywany był w stabilnym podparciu.
 
Jest to trening wzmacniający o średniej intensywności, wymagający ciągłego napięcia mięśni głębokich tułowia. Dodatkowo przy większości ćwiczeń angażują się mięśnie brzucha w celu utrzymania równowagi i odpowiedniej pozycji do ćwiczeń. Właśnie fakt oddziaływania na mięśnie brzucha skutkuje tym, że ćwiczenia z piłką dwukrotnie efektywniej oddziałują na mięśnie proste brzucha oraz czterokrotnie skuteczniej na mięśnie skośne brzucha w porównaniu ze zwykłymi ćwiczeniami.

Zajęcia Fit Ball składają się z rozgrzewki w formie choreograficznej (ok. 15 min.) oraz wzmacniającej i ujędrniającej wszystkie grupy mięśniowe. Zajęcia kończą się ćwiczeniami rozciągającymi.

Jest to forma ruchu dla każdego, zwłaszcza dla tych, którzy nie mogą brać udziału w klasycznych zajęciach wzmacniających z uwagi np. na problemy z kręgosłupem - serdecznie zapraszamy!
FB Link Znajdź Akademos na mapie Mapa GoogleMapa Zumi
Cien