Nagłówek LiWoda - pij ją codziennie!
Nagłówek LiNewsletter

Jestem tym co jem? Na pewno tak, ale pamiętajmy też, że do prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędna jest WODA. Zawartość procentowa u dorosłego człowieka powinna wynosić około 60%, czyli miej więcej 42 litry - z czego 28 litrów to woda wewnątrzkomórkowa, a 14 litrów to woda pozakomórkowa.
 
Spośród organów człowieka najwięcej wody zawierają:
 
wątroba - około 68%, nerki, serce i płuca ok. 80% oraz mózg ok. 74%. Woda jest też podstawą płynów i wydzielin ustrojowych - krew zawiera jej około 86%, a sok żołądkowy 97%.
 
Co więcej, każdego dnia przez nasze ciało przemieszczają się ogromne ilości wody. Same nerki w ciągu doby wydalają od 1000 do 1500 ml płynów, natomiast drogą parowania przez skórę i płuca tracimy od 500 do 1400 ml dziennie*. Pamiętajmy przy tym, że już 2% ubytek wody w organizmie powoduje aż 20% spadek wydolności fizycznej i umysłowej!
 
Dlatego zachęcamy Was gorąco, abyście pamiętali o prawidłowym nawodnieniu nie tylko w czasie aktywności fizycznej, ale i w domu.
 
W naszym sklepie znajdziecie szeroki wybór wód i napojów, m.in.: niegazowaną i gazowaną wodę mineralną Kropla Beskidu o pojemności 0.5 l, 0.75 l oraz 1.5 litra, wysokozmineralizowaną Galicjankę, średniozmineralizowaną Kingę Pienińską oraz niegazowaną i lekko gazowaną mineralną Cisowiankę.
 
Smacznego! : )

*Źródło: J. Górski (red.), Fizjologiczne Podstawy Wysiłku Fizycznego, Wydawnictwo Lekarskie PZWL

FB Link Znajdź Akademos na mapie Mapa GoogleMapa Zumi
Cien